Звіт Дмитрівського сільського голови Антоніни Прядко за 2016 рік

Шановна громадо! Згідно з Законом України «Про місцеве самоврядування», звітую про діяльність виконавчих органів ради за 2016 рік. Пріоритетами  в роботі Дмитрівської сільської ради  і в моїй, як сільського голови, були питання соціального захисту та підвищення рівня життя членів територіальної громади. 

СОЦІАЛЬНО – ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК   

У 2016 році дохідну частину бюджету Дмитрівської сільської ради без врахування трансфертів виконано на 102,49%. Загальна сума доходів загального фонду склала 14 611 141,03 грн., з них сума трансфертів – 2 710 421,99 грн. (субвенції з міського бюджету на утримання закладів культури та ДНЗ «Сонечко»). До дохідної частини спеціального фонду надійшло 2 787 881,5 грн.  Загалом на реалізацію 14 сільських програм витрачено 8 млн. 525 тис. грн.

Загальна сума капітальних видатків за рік - понад 3,6 млн. грн. Значна сума коштів використана на виконання робіт з капітального ремонту Дмитрівської загальноосвітньої школи. Для учнів першого класу облаштовано спальню та ігрову кімнати, два санвузли, придбано меблі і м’який інвентар на 515,6 тис. грн. На ремонт та утеплення найхолоднішого класу початкової школи було витрачено близько 167, 3 тис. грн. Також проведено капітальний ремонт трьох цехів харчоблоку школи та дитячого садка, придбано нові мийки, столи, полиці й пароконвекційну піч, що значно покращило рівень обслуговування учнів у шкільній їдальні. На ці роботи використано майже 390 тис. грн. Розроблена проектно – кошторисна документація на утеплення зовнішніх стін по шести осях та технічного приміщення  будівлі Дмитрівської ЗОШ. Вартість проектних робіт склала 8,6 тис. грн. 

Згідно Програми соціально – економічного розвитку на 2016 рік проведена реконструкція приміщення для розміщення ясельної групи «Бджілка» дошкільного навчального закладу «Сонечко». Для облаштування приміщення, ігрового майданчика з павільйоном, огорожі - із сільського бюджету витрачено близько 398 тис. грн. Майже 10 тис. грн використано на заміну шпалер у трьох групах дошкільного закладу. За спонсорські кошти ТОВ «Єристівський ГЗК» (чотири тисячі гривень) придбано чотири диспенсери та вісім полікарбонатних бутилів для води з метою забезпечення 103 вихованців дитячого садка якісною питною водою. Комбінатом завершено будівництво навісу над входом до ДНЗ «Сонечко».

Виконано роботи з поточного ремонту асфальтобетонного покриття доріг у селах Дмитрівка, Кияшки та Кузьменки на суму 163, 2 тис. грн.

У звітному році побудовано альтанку, що є справжньою окрасою центру села Дмитрівка. Вона стане своєрідним символом  для пар, що одружуються. 

Протягом року придбано п’ять об’єктів нерухомості на суму 1,6 млн. грн. В одній із будівель планується  розмістити заклади культури та спорту Дмитрівської об’єднаної територіальної громади. Огороджено кладовище у селі Солонці.

ЖИТЛОВО – КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

Комунальне підприємство «Благоустрій – Д» виконувало роботи із благоустрою сіл сільської ради: від висаджування квітів, дерев  до скошування трави у зонах відпочинку, на вулицях і узбіччях доріг. Працівники підприємства брали активну участь у підготовці заходів,0 приурочених до державних та місцевих свят. Укладено договори на вивіз сміття: 609 - з приватним сектором, 10 – з підприємствами і організаціями та 8 договорів на вивіз рідких побутових відходів. Проводилося постійне прибирання усіх 10 сільських кладовищ, на одному з них у селі Кияшки  пофарбовано стару огорожу. Комунальне підприємство здійснювало подачу холодної води та водовідведення мешканцям будинків № 6,8,10,17,19, що на вулиці Шевченка. З метою забезпечення надійного водопостачання,замінено на пластикові 150 м труб. За цими адресами та на пр. Залізничний встановлені чотири ємності для питної води.

Комунальники проводили роботи з обслуговування вуличного освітлення,  благоустрою пляжів,  фарбування огорож, автобусних зупинок, урн для сміття, прибирання стихійних звалищ, побілки дерев та бордюр, обрізування дерев і кущів. Надані платні комунальні послуги населенню та підприємствам  на суму 291659 грн.  Пенсіонерам, багатодітним та малозабезпеченим родинам надавалися безкоштовні послуги  з косіння трави та спилювання дерев. 23 домогосподарства пільгових категорій громадян безкоштовно отримали дрова, що утворилися після спилювання аварійних дерев на вулицях та кладовищах.            

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ 

Наприкінці 2015 року був створений відділ соціального захисту населення, працівники якого опікуються пенсіонерами, багатодітними та малозабезпеченими сім’ями з дітьми, одинокими непрацездатними громадянами, інвалідами. Загалом понад 800 осіб потребують підтримки та допомоги. Соціальні працівники надають допомогу і мешканцям, які потрапили у складні життєві обставини. У трьох Центрах соціальної допомоги «Довіра», наші жителі мають можливість не тільки попрати білизну, прийняти душ, випити ароматного фіточаю, виміряти тиск, а й за призначенням лікаря пройти курс масажу, лікувальної фізкультури. Надаються послуги перукаря, як за пільговою ціною так і безкоштовні. При «Довірі» є соціальне таксі з підвезення громадян до лікарняних закладів Кременчука і Горішніх Плавнів. Співпрацює відділ соціального захисту населення і з ГО «Будинок захищеної старості», де нині мешкає 30 осіб і де створені комфортні умови для їхнього проживання. Велика увага приділяється людям з особливими потребами: їм надається матеріальна допомога на лікування, придбання ліків. Щорічно до Міжнародного дня інвалідів вони отримують продуктові набори. Цьогоріч 30 інвалідам  I та II груп із найтяжчими формами захворювання, серед яких троє неповносправних дітей - були вручені такі набори.  До Дня Святого Миколая отримали подарунки 113 дітей із багатодітних, малозабезпечених сімей, інваліди дитинства, та дітлахи, які виховуються однією матір’ю.

З липня діє Програма відшкодування компенсації за перевезення окремих пільгових категорій  громадян  Дмитрівської сільської ради на приміських маршрутах загального користування автомобільним транспортом. Безкоштовне перевезення ветеранів війни, учасників бойових дій, пенсіонерів за віком, інвалідів та дітей – інвалідів, осіб, які супроводжують інвалідів I групи або дітей – інвалідів, реабілітованих громадян, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, ветеранів військової служби, дітей з багатодітних сімей  здійснюють автобуси №150 та  №132. За шість місяців дії Програми використано талонів на суму 75 730 грн.

Із фонду сільської ради надається матеріальна допомога людям, які потрапили у складні життєві обставини. За 2016рік 242 особи отримали допомогу у сумі 860 389  грн. В основному ця допомога надавалася на лікування.

Вже стало доброю традицією віншувати поважних ювілярів,  які проживають на території Дмитрівської сільської ради. Вітальні листівки з нагоди днів народжень надходять  усім мешканцям від 70 років. Ювіляри отримували й грошові подарунки. Вітали із професійними святами пенсіонерів  бюджетної сфери. Молоді сім’ї не тільки здоровимо із новонародженими, а ще і вручаємо  по дві тисячі гривень. Таких сімей у цьому році - 21.  

Протягом літа у Дитячому спортивно –оздоровчому центрі «Горизонт» і  Дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Ерудит»  відпочили обдаровані діти, діти із багатодітних сімей, діти позбавлені батьківської опіки та піклування і діти працівників бюджетної сфери  на загальну суму 178,4 тис.грн., із яких 85,2 тис. грн – кошти ТОВ «Єристівський ГЗК» ( на виконання умов відводу земель). Також за рахунок цього підприємства реалізується програма «Шкільний автобус»  із підвезення учнів до школи.

Не залишаються без уваги і нинішні захисники незалежності країни. За звітний період рішенням Дмитрівської сільської ради восьми учасникам антитерористичної операції виділені по два гектари землі для ведення особистого селянського господарства та кошти для оформлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність. Також чотирьом  учасникам АТО покращені житлові умови. Так, наприкінці листопада, на засіданні виконавчого комітету був вручений учаснику АТО Володимиру Кривенку ордер на житловий будинок у селі Кияшки. Йому виділено ще й 20 тисяч гривень на придбання життєво важливих ліків.

Із підвищенням тарифів на житлово – комунальні послуги, зросла кількість отримувачів субсидій. Тільки за цей рік працівники загального відділу сільської ради допомогли понад 700 особам  в оформленні документів на отримання субсидій. 

КУЛЬТУРА

Дмитрівський сільський клуб став тим закладом, що об’єднав у 12 колективах близько 150 учасників художньої самодіяльності, із яких 80 – діти. Цьогоріч були створені сім нових колективів: дитячий вокально – інструментальний колектив «Ремікс», вокальний колектив «Родина», драматичний гурток та чотири танцювальних: три дитячих – «Паросток», «Джерело», «Колорит» - і дорослий «Дежа – вю». На роботу був запрошений випускник Гадяцького училища культури ім. І. П. Котляревського Мар’ян Сопільняк,  який на початку своєї професійної діяльності показує творчий підхід і бажання підняти на високий рівень танцювальне мистецтво. За цей рік аматорські колективи взяли участь у 43 різноманітних мистецьких заходах не лише на Полтавщині, а й за її межами.  Вперше «Дмитрівчанка» і «Мальви» брали участь у щорічному Національному фестивалі народної творчості «Сорочинський ярмарок» та здобули почесні другі місця. На III Всеукраїнському фестивалі  майстрів народної творчості «Переяславський ярмарок» колективи «Дмитрівчанка», «Калина», «Мальви», «Зорецвіт» і «Балаганчик» відзначені дипломами Міністерства культури України, Національного історико – етнографічного заповідника «Переяслав». Ці ж колективи стали переможцями у різних номінаціях на регіональному фестивалі «Омельницьке розмаїття».

Значно покращилася матеріально – технічна база сільського клубу:придбано ноутбук, дві підставки під клавішні інструменти, бас – гітару, електрогітару, барабани, намет для розміщення апаратури на вулиці. Поповнився клубний реквізит і костюмами.

Започатковане  у цьому році пісенне свято «Лине пісня понад Пслом» слугуватиме покращенню іміджу села та  стане ще однією яскравою візитівкою нашої територіальної громади.

У червні цього року свій 10-річний ювілей відзначив етнографічно – краєзнавчий музей, який має близько тисячі експонатів, що представлені у різноманітних експозиціях. Наразі триває збір матеріалів про односельців – учасників антитерористичної операції та Другої світової війни. Виготовлено стенди про 27 випусків Дмитрівської середньої школи, розроблено ескіз та зібрано матеріал до пам’ятного знаку «Землякам загиблим у воєнних конфліктах мирного часу».

СПОРТ

Комунальний заклад «Центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» згідно з планом роботи провів дві сільські комплексні Спартакіади із шести видів спорту до Дня Перемоги і Дня села Дмитрівка. Ці Спартакіади стали традиційними і в них взяли участь близько  200 осіб.  Сільські спортсмени брали участь у VIII міській комплексній Спартакіаді в усіх представлених видах спорту. Найкращі результати маємо у змаганнях з шашок, пляжного волейболу, настільного тенісу, волейболу, де наші спортсмени  посіли треті місця. У загальному підсумку команда Дмитрівки  стала четвертою серед 12 команд – учасниць Спартакіади.  Протягом року КЗ «Спорт для всіх» забезпечив участь спортсменів у  чемпіонаті міста Горішні Плавні з футзалу, у змаганнях  з дворового футболу у містах Горішні Плавні та Києві, обласних масових спортивних заходах «Здорова молодь – здорова нація». Також проведено фестиваль ранкової зарядки «Рух заради здоров’я», змагання з нагоди Міжнародного дня захисту дітей, Дня Незалежності України, фізкультурно – оздоровчі заходи для дітей «Олімпійське літо». Гідно була представлена дмитрівська громада на Всеукраїнському фестивалі «Мама, тато, я – спортивна сім’я». У обласній Спартакіаді серед ветеранів фізичної культури та спорту «Спорт для всіх – радість життя» ветерани посіли перше місце у змаганнях з футболу,  третє у настільному тенісі та п’яте - у змаганнях з волейболу.

Протягом року працювали спортивні секції з волейболу, баскетболу, настільного тенісу, шашок,шахів, футболу, водного туризму. Усі бажаючі мали змогу відвідувати групу «Здоров’я» та організовані у цьому році заняття з фітнесу. Загалом цією роботою охоплено понад 100 осіб.

За 2016 майже дев’ять тисяч гривень витрачено для придбання спортивного обладнання: гімнастичних килимків, м’ячів, дисків «Грація». 

ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН

Протягом цього року до сільської ради надійшло 489 звернень громадян, із них – 484 отримано під час особистого прийому сільського голови, секретаря сільської ради та керуючого справами виконавчого комітету, п’ять звернень надійшло поштою. У розрізі категорій авторів звернень: учасники та інваліди війни, учасники бойових дій – 35, діти війни – 24, багатодітні сім’ї, одинокі матері, матері – героїні – 19, інваліди I,II,III груп – 9, учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 4 та інші. Найбільше звернень стосувалися соціального захисту – 266. Також мешканці порушували питання аграрної політики і земельних відносин – 101, забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку – 46, житлової політики – 41, транспорту і зв’язку – 10, праці і заробітної плати – 9, екології та природних ресурсів – 8,комунального господарства – 6, охорони здоров’я – 2 тощо. 

Із 489 звернень громадян позитивно вирішено – 436, що складає 89,2%.

ІНФОРМУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ

За звітний період робота органу місцевого самоврядування, комунальних та бюджетних організацій висвітлювалася на сторінках газети «Громадська думка» ( 48 публікацій) та у випусках «Дмитрівські новини» на інтернетсайтах (14 випусків). Також мешканці мали змогу в інтернетмережі переглянути 68 відеоматеріалів про різноманітні заходи, що відбувалися на території сільської ради  та за її межами. Наприкінці року запрацював оновлений офіційний сайт Дмитрівської сільської ради. 

Дмитрівська  об’єднана територіальна громада очікує призначення виборів і я переконана, що реформа місцевого самоврядування, децентралізаційні процеси дадуть новий поштовх  розвитку сільських територій та сприятимуть зростанню добробуту сільських мешканців. Я вдячна за плідну співпрацю засновникам Благодійного фонду «Полтавський ГЗК»: народному депутату України Костянтину Жеваго та голові правління ПрАТ «Полтавський ГЗК» Віктору Лотоусу, керівництву та колективам ТОВ «Єристівський ГЗК» і ТОВ «Біланівський ГЗК» (генеральні директори Микола Горошко і Юрій Химич), депутатам обласної, міської та сільської рад, членам виконавчого комітету. Ми не мали б таких результатів у соціально – економічному розвитку Дмитрівської сільської ради без злагодженої, професійної роботи працівників виконавчого комітету, бюджетних організацій, комунальних закладів та підприємств села й допомоги благодійників. Дякую кожному члену територіальної громади за щоденну працю, за небайдужість до проблем села та бажання подолати усі перепони і змінити своє життя на краще.   

   
Модули Joomla для своего сайта я взял здесь, а шаблон нашел вот тут