Новини

06-12-2019
7 грудня - День місцевого самоврядування
06-12-2019
6 грудня - День Збройних Сил України
04-12-2019
Урядова лінія для людей з інвалідністю
 Урядова лінія для людей з інвалідністю

                                            З наступного тижня запрацює урядова лінія для людей з                          інвалідністю, – Юлія Соколовська       Міністр соціальної політики Юлія...

Детальніше
03-12-2019
До Міжнародного дня людей з інвалідністю
До Міжнародного дня людей з інвалідністю

     Щороку третього  грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає  Міжнародний день людей з інвалідністю, який проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем осіб з інвалідністю, захисту їх гідності, прав і благополуччя. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок...

Детальніше
27-11-2019
Профілактична робота щодо недопущення пожеж
Профілактична робота щодо недопущення пожеж

                                                    Профілактична робота щодо недопущення пожеж         26 листопада  відбулася спільна нарада працівників Горішньоплавнівського міського сектору ГУ ДСНС України у Полтавській області та відповідальних осіб...

Детальніше
22-11-2019
23 листопада - День пам'яті жертв голодоморів
23 листопада - День пам'яті жертв голодоморів

                                                         23 листопада – День пам’яті жертв                                   ...

Детальніше
22-11-2019
Про початок громадського обговорення
20-11-2019
Запрошуємо взяти участь у конкурсі
20-11-2019
21 листопада - День Свободи та Гідності
15-11-2019
Вітання працівникам сільського господарства
   

16 липня набув чинності закон про мову

                                            

                             16 липня набув чинності закон про мову

      Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» став чинним через два місяці після опублікування його в газеті «Голос України». 

      Віднині українська мова є обов’язковою у всіх сферах публічного життя: державному управлінні, сфері послуг, освіті й медіа. Кожен громадянин України зобов’язаний володіти державною мовою. Для тих, хто її погано знає, відкриватимуть безкоштовні мовні курси. 

      Іноземці, які хочуть стати громадянами України, повинні будуть скласти спеціальні мовні іспити зі знання української. 

     Закон зобов’язує держслужбовців, службовців Нацбанку України, військовослужбовців, прокурорів, нотаріусів, поліцейських, медпрацівників та керівників закладів освіти розмовляти на роботі українською. Вистави у державних і комунальних театрах теж будуть українською або з перекладом чи субтитрами. Друковані видання іноземною мовою повинні дублюватися й українською. 

    При цьому співавтори закону наголошують, що закон не обмежує приватного спілкування всіма мовами й вільного вживання мов національних меншин. 

    Кримінальної відповідальності порушення закону про мову не тягне. Водночас порушення прав громадян на отримання послуг українською мовою в держустановах і визначених законом публічних сферах каратимуться штрафами. 

   Так, за порушення закону у сфері науки, культури, книговидання, спорту, здоров’я, телекомунікацій та реклами доведеться заплатити від 3400 до 5100 гривень. 3400-6800 гривень – за порушення закону під час засідань, зустрічей, робочого спілкування. 5100-6800 гривень – за ненадання інформації про товари та послуги українською. 6800-8500 гривень – за порушення закону у сфері друкованих ЗМІ. Максимальна сума штрафу становитиме 11 тисяч 900 гривень. Ці норми наберуть чинності через три роки. 

                                                        За матеріалами сайту Полтавської ОДА.

 

 

   
Модули Joomla для своего сайта я взял здесь, а шаблон нашел вот тут