Новини

06-12-2019
7 грудня - День місцевого самоврядування
06-12-2019
6 грудня - День Збройних Сил України
04-12-2019
Урядова лінія для людей з інвалідністю
 Урядова лінія для людей з інвалідністю

                                            З наступного тижня запрацює урядова лінія для людей з                          інвалідністю, – Юлія Соколовська       Міністр соціальної політики Юлія...

Детальніше
03-12-2019
До Міжнародного дня людей з інвалідністю
До Міжнародного дня людей з інвалідністю

     Щороку третього  грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає  Міжнародний день людей з інвалідністю, який проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем осіб з інвалідністю, захисту їх гідності, прав і благополуччя. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок...

Детальніше
27-11-2019
Профілактична робота щодо недопущення пожеж
Профілактична робота щодо недопущення пожеж

                                                    Профілактична робота щодо недопущення пожеж         26 листопада  відбулася спільна нарада працівників Горішньоплавнівського міського сектору ГУ ДСНС України у Полтавській області та відповідальних осіб...

Детальніше
22-11-2019
23 листопада - День пам'яті жертв голодоморів
23 листопада - День пам'яті жертв голодоморів

                                                         23 листопада – День пам’яті жертв                                   ...

Детальніше
22-11-2019
Про початок громадського обговорення
20-11-2019
Запрошуємо взяти участь у конкурсі
20-11-2019
21 листопада - День Свободи та Гідності
15-11-2019
Вітання працівникам сільського господарства
   

Про встановлення туристичного збору на 2020 рік

 

 

 

ДМИТРІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

МІСТА ГОРІШНІ ПЛАВНІ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ДВАДЦЯТЬ СЬОМА СЕСІЯ  СЬОМОГО СКЛИКАННЯ

                                                

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

Від 26.06.2019 року

 

 

Про встановлення

туристичного збору на 2020 рік

 

 

Керуючись статтями 8, 10, 12 розділу І, статтею 268 розділу ХІІ,  Податкового кодексу України, пунктом 24 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

 

ВИРІШИЛА:

1. Вважати таким, що втратило чинність відповідно до норм Податкового кодексу України рішення Дмитрівської сільської ради міста Горішні Плавні Полтавської області від 22 травня 2019 року «Про встановлення туристичного збору на 2019 рік» з 01.01.2020 року.

 

2. Затвердити Положення про встановлення туристичного збору згідно додатку.

 

3. Відділу інформаційної політики та зв’язків з громадськістю Дмитрівської сільської ради оприлюднити дане рішення, шляхом розміщення на інформаційних стендах, офіційному сайті сільської ради і забезпечити направлення копії цього рішення до органу державної фіскальної служби у Полтавській області.

 

            4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійно діючу депутатську комісію з питань економічної політики, підприємницької діяльності, торгівлі, бюджету, фінансів  (голова комісії Манько А.О.).

         

          5. Рішення набирає чинності з 01.01.2020 року.

 

 

 

                                                        

Сільський голова                                                                     А.І.Прядко

 

 

 

 

Додаток

до рішення Дмитрівської сільської ради

міста Горішні Плавні Полтавської області

     «Про встановлення туристичного збору на 2020 рік»

                                                                                           від 26.06.2019 року  

  

ПОЛОЖЕННЯ

про встановлення туристичного збору

 

  1. Загальні положення

1.1. Туристичний збір – це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до сільського бюджету та встановлюється згідно з Податковим кодексом України.

 

2. Платники збору

2.1. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію сільської  ради, на якій діє рішення сільської ради про встановлення туристичного збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

2.2.  Платниками збору не можуть бути особи, які:

а) постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, у селі, селищі або місті, радами яких встановлено такий збір;

б) особи, які прибули у відрядження;

в) інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);

г) ветерани війни;

ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

д) особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я;

е) діти віком до 18 років;

є) дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади;

ж) члени сім’ї фізичної особи першого та/або другого ступеня споріднення, визначені відповідно до підпункту 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Податкового Кодексу України, які тимчасово розміщуються такою фізичною особою у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом "б" підпункту 268.5.1 пункту 268.5 цієї статті, що належать їй на праві власності або на праві користування за договором найму.

 

3. Ставка збору

3.1.  Ставка встановлюється у розмірі за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 268.5.1 пункту 268.5 статті 268 Податкового кодексу України, у розмірі 0,5 відсотка - для внутрішнього туризму та 0,5 відсотків - для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

 

4. База справляння збору

4.1. Базою справляння є вартість усього періоду проживання (ночівлі) в місцях, визначених підпунктом 5.1 цього Положення.

4.2. До вартості проживання не включаються витрати на харчування чи побутові послуги (прання, чистка, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), телефонні рахунки, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в’їзд (віз), обов’язкове страхування, витрати на усний та письмовий переклади, інші документально оформлені витрати, пов’язані з правилами в’їзду.

 

5.  Податкові агенти

5.1. Згідно з рішенням сільської ради, справляння збору може здійснюватися з тимчасового розміщення у таких місцях проживання (ночівлі):

а) готелі, кемпінги, мотелі, гуртожитки для приїжджих, хостели, будинки відпочинку, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, пансіонати та інші заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади;

б) житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира, котедж, кімната, садовий будинок, дачний будинок, будь-які інші об’єкти, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі).

5.2. Згідно з рішенням сільської ради, справляння збору може здійснюватися такими податковими агентами:

а) юридичними особами, філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами юридичних осіб згідно з підпунктом 268.7.2 пункту 268.7 статті 268 Податкового кодексу України, фізичними особами - підприємцями, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 268.5.1 цієї статті Податкового кодексу України;

б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб з метою їх тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом "б" підпункту 268.5.1 пункту 268.5 статті 268 Податкового кодексу України, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичними особами, які уповноважуються сільською радою, справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

 

6.  Особливості справляння збору

6.1. Податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.

 

7.  Порядок сплати збору

7.1. Податкові агенти сплачують збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, або авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому - до 28 (29) включно).

Податкові агенти, які сплачують збір авансовими внесками, відображають у податковій декларації за звітний (податковий) квартал суми нарахованих щомісячних авансових внесків. При цьому остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується такими податковими агентами у строки, визначені для квартального звітного (податкового) періоду.

7.2. Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору у контролюючому органі за місцезнаходженням підрозділу.

7.3. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

 

8. Податковий обов’язок

8.1. Податковим обов’язком визначається обов’язок платника сплатити суму податку в порядку і строки, визначені Податковим кодексом України та цим Положенням.

8.2. Податковий обов’язок виникає у платника за кожним податком і збором.

8.3. Податковий обов’язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов’язків платника податків, крім випадків передбачених Податковим кодексом України.

8.4. Виконання податкового обов’язку може здійснюватися платником податку самостійно або за допомогою свого представника чи податкового агента.

8.5. Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов’язку несе платник податку, крім випадку, визначених Податковим кодексом України.

 

9. Контроль

9.1. Контроль за дотриманням вимог податкового законодавства у частині справляння туристичного збору здійснює Кременчуцьке відділення Головного управління ДФС у Полтавській області.   

 

 

 

 

Секретар сільської ради                                                  Н.О.Шинкоренко

   
Модули Joomla для своего сайта я взял здесь, а шаблон нашел вот тут